Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mahdi

Pár připomínek

Dokázal jste, že má Ron Paul fanklub v ČR. Podle názorově příbuzných uskupení jejich váha odpovídá 1-2% populace, to je tak na úrovni Rómů nebo rytířů Jedi.

I na poměry v USA je moc napravo, takže sice může mít silný fanklub, ale těžkou bude něčí druhou volbou a stejně prohraje. Navíc je na tu funkci starý, vždyť on už se sotva klepe.

Já bych osobně navíc nikdy nevolil do vysoké funkce doktora a gynekologa už vůbec ne. Ta profese je strašně společensky přeceňovaná. V reálu doktoři světu kolem sebe moc nerozumí, ale mají spasitelský komplex. Viz. Ajmán Zawahrí jako extrémní případ.

+1/0
8.1.2012 21:34

mn_blogger

Re: Pár připomínek

1-2 % populace v ČR, to jsou možná lidé, kteří Rona vůbec znají, natož, aby mu všichni fandili :). Jo a ty statistiky, které máte asi od ČSÚ (Jediové, Romové) bych nepřeceňoval, přece jenom jsou od státních statistiků. Jinak s těmi doktory to mám podobné. Něco jako spasitelský komplex tam je, hlavně u nich převládá názor, že jsou tu od toho, aby nám nařídili, co je pro nás dobré. Nejsou takový ale všichni. Ron Paul naopak usiluje o to, aby jedinci měli co nejvíce možností převzít zodpovědnost sami za sebe.

Uvidíme, jak se mu zadaří. Favoritem určitě není, to netvrdím, ale šance na vítězství existuje vždycky.

0/0
8.1.2012 22:00

mahdi

Re: Pár připomínek

Tomu říkám věrný fanklub. Až na to, že jeho recepty už nefungovaly před více než 100 lety. Proč by měly fungovat nyní?

0/0
9.1.2012 6:51

mn_blogger

Re: Pár připomínek

jestliže něco nefunguje tehdy, kdy jsou podmínky nastaveny tak, že každý nese zodpovědnost za sebe, pak je zapotřebí hledat chybu u neúspěšných jedinců, ne u politiků, kteří jim zaručili svobodu

0/0
9.1.2012 18:46

mahdi

Re: Pár připomínek

Chyba byla naopak u příliš úspěšných jedinců. Díky politice laissez faire vznikaly ve spoustě oborů (bankovnictví, železnice, těžba a zpracování ropy, ...) samy od sebe monopoly a kartely, které svou činností poškozovaly ekonomiku, občany států a hrozilo, že ovládnou vládní struktury zemí.

0/0
10.1.2012 7:19

viet

Klasická slepá ulička

Ron Paul razí klasické slepé uličky neoliberalismu, onoho zasmrádlého paradigmatu současných pseudointelektuálů, kteří si přečetli (a uvěřili) některou z příruček von Misese, Friedmana či Hayeka. Už (ten neoliberelismus) vyhnil, avšak Numeratové to ještě nepstřehli. Pravděpodobně ještě nadělají mnoho škod!;-(

+1/0
8.1.2012 18:56

mn_blogger

Re: Klasická slepá ulička

Paul, Mises, Friedman ani Hayek nejsou ani nebyli zadni neoliberalove, ani ja ne.

+2/0
8.1.2012 19:08

mn_blogger

Re: Klasická slepá ulička

bud se pletete, nebo zamerne lzete

+1/0
8.1.2012 19:13

viet

Re: Klasická slepá ulička

Človíčku, aspoň si přečtěte, co jsem napsal, než začnete tlachat o lhaní!;-)

0/0
9.1.2012 0:42

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz