Ron Paul – médii ignorován, blogery podporován

Ron Paul, jeden z posledních politiků s odhodláním hájit kapitalismus a svobodu jednotlivce, nadějně zahájil maraton amerických prezidentských primárek republikánské strany. S počtem získaných hlasů ve státě Iowa skončil třetí za Mittem Romneym a Rickem Santorumem. Texaský kongresman Paul tak ukázal, že má reálnou šanci postavit se v boji o Bílý dům současnému prezidentovi Obamovi.

Prezidentsky kandidat Ron Paulronpaul.com

Protože Ron Paul nepatří zrovna k miláčkům médií, a to nejen v Česku ale i v jeho rodné zemi, vybral jsem pro čtenáře prahnoucí po informacích několik blogerských příspěvků věnovaných politikovi s přezdívkou Dr. No na českých a slovenských webech.

Dva zajímavé a obsáhlé příspěvky o Ronu Paulovi pocházejí ještě z období před prezidentskými volbami v roce 2008, do nichž Ron Paul ve fázi primárek také krátce zasáhl. Finist již v červenci 2007 popsal na webu Šumavák bloguje Rona Paula jako zásadového politika. Aleš Tůma jej zase nepřímo označil zapokračovatele odkazu otců zakladatelů a v dalším blogu se pozastavil nad tím, jak se Paulova kampaň stala učebnicovým případem zapojení webu 2.0 do předvolební kampaně. O půl roku později označil Luboš Zálom matadora americké politiky za naději pro USA.

Dlouhodobě věnuje pozornost Ronu Paulovi i web Reformy.cz. V listopadu 2010 informoval o vítězství Rona Paula ve volbách do Kongresu. Ve 14. texaském okresku tehdy republikánský kandidát drtivě porazil demokrata Roberta Pruetta. Reformy současně připomněly, že Ron Paul má na evropském kontinentu jistou oporu v názorech zastávaných Britskou stranou za nezávislost (UKIP) či českou Stranou svobodných občanů.

Před letošními prezidentskými primárkami Reformy věštily příchod revoluce s řešením. Jak jinak než pod vedením Rona Paula. Příspěvek obsahoval i odkaz na videa z YouTube, kde jsou Paulovy projevy doplněny o české titulky. Kromě Reforem se na Rona Paula zaměřili i blogeři z iDnesu. David Bartas se v bloguRon Paul znamená změnu zaměřil na to, čím texaský kongresman dráždí současný establishment. Josef Zbořil nabídl seriózní a obsáhlý příspěvek Ron Paul – nadějný kandidát na prezidenta USA i mírně odlehčený, vtipně pojatý blog s obrázky pocházejícími z prezidentské předvolební kampaně Rona Paula. Jan Zeman se po primárkách Iowě pokusil zhodnotit, co jejich výsledky znamenají pro další vývoj soupeření o Bílý dům.

Své přiznivce si Ron Paul našel i na Slovensku. Ostatně do této země zavítal osobně. V roce 2006 tak učinil na pozvání instituce INESS. Ještě před tím stihl v Praze, kam byl pozván Václavem Klausem, pokřtít české vydání knihy Ludwiga von Misese Lidské jednání (Human Action). Článek o návštěvě Rona Paula v Bratislavě najdete na stránkách INESS. Další slovenské příspěvky jsou již přece jenom o něco aktuálnější a věnují se Paulově kandidatuře na prezidenta.

Tibor Peták napsal pro web Menej štátu příspěvek Ron Paul je šanca aj pre nás. Tomáš Forgáč si v den prvních primárek položil otázku Začne dnes v Iowa americká revolúcia? Bloger Roman Frnčo dokonce provozuje o Dr. No celý web, který shromažďuje množství textů, obrázků a videí o politikovi s nekompromisními názory. K tomu se stará i o facebookovou stránku pro slovenské a české příznivce Rona Paula.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na závěr připomínám, že republikánské primárky pokračují již 10. ledna v New Hampshire. Nezapomeňte tedy sledovat, jak se bude Ronu Paulovi dařit a držte mu společně se mnou palce.

Článek původně vyšel na webu humanaction.cz.

Autor: Marek Numerato | neděle 8.1.2012 17:39 | karma článku: 15,67 | přečteno: 918x